5 zalet używania butelki filtrującej

Butelka filtrująca ma za zadanie filtrować wodę z kranu i może to być fajna opcja, żeby zaoszczędzić pieniędzy. Dlatego wiele ludzi zastanawia się, czy warto ją kupić.

Jest świetnym elementem ludzi podróżujących. W czasie podróży, często korzystamy z różnych ujęć wody i tak naprawdę, nie wiemy co pijemy. Więc wtedy taka opcja, w jakimś stopniu ogranicza ryzyko. Zazwyczaj mieści 0,7 l wody, więc nie jest duża i z łatwością możesz ją wszędzie zabrać.

Tak jak wspominałem, jest to fajna opcja dla podróżujących, którzy jeżdżą po różnych krajach, miejscach. Po prostu filtrując wodę z której tam korzystasz, dbasz o swoje bezpieczeństwo.

Może być przydatna na trening, jeżeli woda w kranie jest uznana za wodę zdatną do picia, to jak najbardziej warto z niej korzystać i tym samym ograniczyć kupno wody na siłowni.

Jak wiemy, taka woda na siłowni naprawdę sporo może nas kosztować. A picie bezpośrednio z kranu, no nie koniecznie może być dobrym rozwiązaniem. W domu również możesz jej używać, właściwie to dlatego właśnie warto ją kupić, ale to za chwilę.

Lubisz jeździć rowerem w dalekie trasy? Nie masz jak zabrać ze sobą wystarczająco wody? Butelka filtrująca będzie świetnym rozwiązaniem. Na ogół w każdej sytuacji, kiedy potrzebujesz więcej wody i nie masz jak jej ze sobą zabrać, to właśnie wtedy warto ją mieć!

  1. Możesz zaoszczędzić pieniędzy. Moim zdaniem warto ją kupić ze względu na oszczędność pieniędzy. Zauważ, że kosztuje ona około 30-50 zł z filtrem, później jeden filtr kosztuje Cię około 10zł. Filtr wymieniasz co miesiąc. Zatem mając już butelkę filtrującą, jest to koszt 10zł miesięcznie. Kupując wodę w sklepie płacisz od 1 do 2zł za 1,5l i nie zawsze kończy się na jednej. Właściwie, to jedna zdecydowanie jest za mało. Dojdzie do tego ciężka aktywność i spokojnie musisz wypić 3 butelki jednego dnia. To już jest około 5zł! Czyli dwa takie dni, wymagające od Ciebie wypicia większej ilości wody, są kosztem jednego filtra, który starcza na miesiąc. Licząc, że średnio wydajesz na wodę 2zł dziennie, to miesięcznie jest 60zł. Rocznie wydajesz 720zł, gdzie kupno butelki filtrującej i 11 filtrów, to koszt około 150zł. Zobacz jak ogromna jest różnica. Mimo, że w skali roku nie odczuwamy takiej straty, to jednak jeżeli znajdziesz kilka takich tańszych rozwiązań zaoszczędzisz kilka tysięcy rocznie. Za to możesz kupić coś swojemu dziecku, czy bliskiej Ci osobie.
  2. Nie jest w stanie przefiltrować każdej wody. Tego rodzaju pojemniki działają na tej samej zasadzie. Wlewamy wodę, następnie zamykamy wraz z filtrem i podczas picia woda przechodzi przez filter, co pomaga zatrzymać wszelkie brudy. Tutaj mamy wadę, niestety nie zawsze możesz jej używać w domu. Czasami woda w kranie po prostu nie nadaje się do picia i ta butelka nie jest w stanie jej przefiltrować na tyle skutecznie, aby była zdatna do spożycia. Musisz więc najpierw zastanowić się przed zakupem czy możesz jej używać w domu, a jeśli nie, to jak często będzie Ci potrzebna.
  3. Możesz ją zabierać do pracy. Czy w Twoim miejscu pracy wystarczająco często wymieniany jest filtr w dystrybutorach? No właśnie często bywa tak, że jest to zaniedbywane. W takiej sytuacji może przydać się butelka filtrująca. Dzięki niej masz większą pewność, że pijesz czystszą wodę i nie musisz przejmować się tym czy filtr jest wymieniany na czas. Dodatkowo, masz cały czas przy sobie wodę do picia. Chyba nie muszę tłumaczyć jak ważne jest nawadnianie.
  4. Nie musisz pamiętać o kupnie wody. Może to nie jest jakaś duża zaleta. Jednak przypomnij sobie, kiedy nie raz zdarzyło Ci się zapomnieć o kupnie wody. Co wtedy? Jedziesz specjalnie kilka kilometrów po wodę? Nie, kupujesz tam gdzie jest najbliżej, a taka woda często sobie kosztuje naprawdę sporo. Zabrakło Ci w domu, pijesz prosto z kranu. Mając butelkę filtrującą, zawsze jest gdzieś pod ręką i nie musisz się martwić o ciągłe kupno wystarczającej ilości wody. Warto również podkreślić że kobiety, które często robią zakupy niezbyt przepadają za noszeniem wody. Jest to jednak trochę kilogramów do przeniesienia.
  5. Dbasz o środowisko. Mamy coraz większy problem z zanieczyszczaniem środowiska. Teraz sobie policz ile to jest pojemników po wodze wyrzuconych do śmieci rocznie. Jest to około 500 butelek licząc jedną osobę. Używając jednej butelki filtrującej możesz w dużym stopniu zadbać o środowisko. Wiadomo, czasami zdarzy się sytuacja że musisz kupić wodę i nie jesteś w stanie cały rok korzystać z jednego pojemnika. Mimo wszystko jest to spory krok w stronę dbania o środowisko.
  6. Podsumowanie. Jeżeli wiesz, że będzie Ci często potrzebna, jak najbardziej warto kupić! Musisz sprawdzić czy możesz jej używać w miejscach gdzie najczęściej przebywasz i jest tam możliwość nabierania wody z kranu. Nie jest to duży wydatek, a może się szybko zwrócić i pozwolić Ci jeszcze na tym zarobić. Moim zdaniem, to jeden z głównych powodów dla którego warto kupić butelkę filtrującą.

Dodaj komentarz