Skłony boczne stojąc z hantlem

Skłony boczne stojąc z hantlem to ćwiczenie, które świetnie sprawdzi się, gdy chcemy się pozbyć tak zwanych „boczków”. Nie jest trudne, ani skomplikowane, a może przyjść nam z pomocą w walce z niechcianymi fałdami tłuszczu, na które wbrew pozorom nie zwracają uwagi jedynie kobiet, ale i mężczyźni. W końcu tłuszcz potrafi odkładać się nam wszystkim.

Ćwiczenie to angażuje w głównej mierze mięśnie skośne brzucha (wewnętrzne i zewnętrzne).

Skłony boczne z hantlami to ćwiczenie dosyć popularne, niewymagające specjalistycznego sprzętu i dające możliwość ćwiczenia tak naprawdę w dowolnym miejscu i o dowolnym czasie. Jednak bardzo często jest wykonywane źle. Poniżej znajdziesz poprawną technikę jego wykonania oraz kilka przydatnych wskazówek.

 • Technika:
  1. Chwyć jedną ręką hantle nachwytem i stań prosto rozstawiając stopy mniej więcej na szerokość barków. Dłoń drugiej ręki umieść na głowie w okolicy skroni.
  2. Weź wdech.
  3. Zginając się w pasie wykonaj skłon w bok – w kierunku ręki, która nie jest obciążona.
  4. Zrób wydech w momencie, gdy poczujesz, że mięśnie skośne brzucha są maksymalnie spięte. Zatrzymaj na chwilkę ruch.
  5. Kolejny raz nabierz powietrza i powróć do pozycji startowej, przy czym na końcu ruchu przechyl się trochę w stronę ręki z hantlem (przekraczając tym samym linię środkową ciała).
  6. Po kilku powtórzeniach zmień rękę.
  7. Wykonaj zaplanowaną liczbę powtórzeń.
 • Pamiętaj:
  1. Utrzymuj naturalną krzywiznę kręgosłupa, nie garb się, ściągnij do tyłu łopatki.
  2. Patrz przed siebie z głową ustawioną w przedłużeniu kręgosłupa.
  3. Możesz poruszać się jedynie na boki, unikaj wszelkich ruchów do przodu lub do tyłu.
  4. Nie trzymaj hantli obiema rękami jednocześnie, ponieważ zapewniasz przeciwwagę, a może pracować jeden mięsień skośny jednocześnie (po stronie bez obciążenia).
  5. Jeśli korzystasz z lekkiego obciążenia, bo tylko takie masz pod ręką, wykonaj więcej powtórzeń. Z kolei, jeśli sięgasz po cięższe hantle możesz zrobić ich mniej.
  6. Dobierz odpowiedni ciężar, tak by nie sprawiał on, że się napinasz.
  7. Nie spiesz się, rób je w sposób powolny i kontrolowany.

Dodaj komentarz