8 najciekawszych sportów na lato

Zastanawiasz się jaki wybrać sport na lato? Mam dla Ciebie kilka opcji, które mogą Ci się spodobać. Lato daje nam nowe możliwości na spędzanie wolnego czasu. Przede wszystkim wzmożony wysiłek jest świetnym wyborem. Ruch zawsze daje nam wiele radości, zostało to udowodnione badaniami jak i praktykowane przez wiele ludzi.

Dlaczego mielibyśmy marnować ten wspaniały czas spędzając go w domu przy tablecie czy telefonie. W tym artykule znajdziesz kilka aktywności letnich, które warto uprawiać w słoneczne dni.

Oto badanie, które mówi o korzyściach ze światła słonecznego. Jak wiemy aktywności letnie pozwalają nam przebywać na zewnątrz, a tym samym czerpać benefity z ekspozycji na słońce. Takimi największymi są: produkcja serotoniny (hormonu szczęścia), regulacja melatoniny (zegara biologicznego), wytwarzanie witaminy D.

Siatkówka plażowa

Siatkówka plażowa jest to popularny sport na lato. Nic dziwnego, ponieważ daje możliwość świetnej zabawy z przyjaciółmi lub nawiązanie kontaktów z nowymi osobami. Dodatkowo wymaga ruchu który przyczynia się do poprawy zdrowia i samopoczucia.

Siatkówka plażowa różni się od tej standardowej rodzajem nawierzchni. Piasek stwarza dodatkowy opór, przez co jest nam trudniej się poruszać, co oczywiście wpływa nieco inaczej na pracę mięśni nóg i spalamy większe ilości kalorii. Ponadto światło słoneczne dostarcza nam witaminy D, której wielu ludziom brakuje, a jest bardzo istotna.

Piłka wodna

Piłka wodna to połączenie świetnej zabawy z zaletami wykonywania ćwiczeń w wodzie. Każdy z nas chętnie szuka chłodnego miejsca w upalne dni. Woda jest rozwiązaniem problemu, tym bardziej jeśli ćwiczysz w wodzie.

Piłka wodna łączy te wszystkie zalety w jedno. Poruszanie się w wodzie znacznie różni się od tego na powietrzu, ponieważ sam opór powietrza nie wymaga od nas tak dużego wysiłku, jak opór który towarzyszy nam w wodzie.

Ćwiczysz całe ciało, spalasz duże ilości kalorii, poprawiasz zdrowie i samopoczucie, jednocześnie dobrze bawiąc się ze znajomymi. Dlatego piłka wodna jest to naprawdę ciekawy sport na lato.

Surfing

Podczas surfowania nie zbudujesz dużej ilości mięśni czy siły, ale jeżeli uda Ci się „złapać falę” dostarczysz mega dużą dawkę euforii. Może to być również nieco niebezpieczne, więc również wzrośnie poziom adrenaliny. Co czyni tę aktywność nieco szalonym sportem letnim.

Podczas surfingu szczególny wpływ na nasze zdrowie ma przebywanie w zimnej wodzie. Zimna woda i powietrze mają wiele wspólnego z poprawą odporności i krążenia krwi, a jeżeli dodasz w takich warunkach jakąś aktywność, możesz spalić nieco więcej tkanki tłuszczowej niż w ciepłych warunkach.

Przebywanie na słońcu dostarcza witaminy D, woda morska jodu, który również jest bardzo istotny. Jeżeli mieszkasz blisko morza, to może być duża dawka adrenaliny i pozytywnej energii oraz niesamowitych wrażeń.

Badminton

Badminton jest fajną opcją, szczególnie jeżeli masz ochotę spędzić czas w nieco ograniczonej grupie ludzi. Gra podobna do Tenisa ziemnego z tym, że w badmintonie gramy specjalną lotką.

Polega ona na przebijaniu lotki przez siatkę, tak aby nie upadła na naszej stronie. Świetna forma sportu na lato dla dwojga lub czterech osób, szczególnie w ciepłe dni na świeżym powietrzu.

W badmintonie musisz dużo i zwinnie się poruszać, co przyczynia się do utraty niepotrzebnych kilogramów, a dodatkowo wzmacnia kondycję, poprawia zdrowie, samopoczucie, buduje dobre relacje między ludźmi i jest dawką dobrej zabawy.

Street workout

Oczywiście street workout nie jest to tylko sport na lato. Można uprawiać go również zimą w klubie fitness, ale to nie jest ten sam trening, który zrobisz w parku na świeżym powietrzu.

Street workout odnosi się do aktywności fizycznej w której wykorzystujemy zabudowę miejską lub park. Jest to forma treningu siłowego przyczyniająca się do budowy mięśni.

Istnieje wiele ćwiczeń, które pomogą nam zbudować mięśnie używając jedynie ciężaru własnego ciała. Najpopularniejszymi z tych ćwiczeń to pompki na poręczach i podciąganie.

Do uprawiania street workoutu nie potrzebujesz pieniędzy, a jedynie chęci i wyobraźni, ewentualnie nieco wiedzy na temat różnego rodzaju ćwiczeń, które pozwolą budować Ci całe ciało.

Możesz trenować sam na sam, z ulubioną muzyką w uszach lub ze swoimi znajomymi, czerpiąc z tego dodatkowe korzyści.

Samo przebywanie na świeżym powietrzu ma pozytywny wpływ na zdrowie, jeżeli dodasz do tego trening, to jeszcze korzystniej odbije się to na zdrowiu i samopoczuciu.

Tenis ziemny

tenis ziemny

W tenisa ziemnego możesz grać cały rok, nie tylko latem, o ile w pobliżu znajduje się kryty kort. Jednak nic nie przebije gry na świeżym powietrzu, w piękny słoneczny dzień. Dlatego ten sport poleca się szczególnie na lato.

Tenis ziemny jest niesamowicie rywalizacyjny, co sprawia, że czerpiesz nie tylko korzyści zdrowotne ale również odczuwasz dużą przyjemność. Słońce w połączeniu z świetną zabawą, to maksymalny dopływ hormonów szczęścia.

Jeśli tylko znasz kogoś kto ma chęci z Tobą zagrać, nie czekaj dłużej i udajcie się wspólnie na grę w tenisa. Jeżeli jesteś osobą „świeżą”, warto wcześniej zorientować się jakie są zasady w tenisie ziemnym.

Piłka nożna

Chyba nikomu nie trzeba o tym sporcie przypominać, a szczególnie latem. To jak dotąd najpopularniejsza dyscyplina, którą uprawia niezliczona ilość osób na świecie.

Rywalizacja w piłce nożnej jest ogromna i nie problem znaleźć kogoś do gry. Istnieje wiele klubów piłkarskich grających na różnych poziomach. Więc dostanie się do takiego klubu, może dostarczyć Ci możliwość regularnej rozgrywki.

Dobrym rozwiązaniem jest również wyciągnięcie swoich bliskich na mecz od czasu do czasu, wystarczy, że znajdziecie boisko. Nie musicie grać w pełnym składzie, jeśli waszym celem jest tylko dobra zabawa.

Łucznictwo

Ten rodzaj sportu letniego nieco różni się od pozostałych, ponieważ nie wymaga od Ciebie zbyt dużej aktywności. Jednak przyjemność ze strzelania z łuku może być wspaniałym doświadczeniem.

Zawsze możesz zabrać kogoś bliskiego i wprowadzić nieco rywalizacji. Minusem może być to, że ciężko znaleźć przeznaczone do łucznictwa miejsce, gdzie możesz wypożyczyć profesjonalny łuk, strzały i cele.

Za to kupno łuku jest dość kosztowne i mało opłacalne w przypadku kogoś, kto nie ma zamiaru uprawiać tej dyscypliny zawodowo.

Dodaj komentarz