Właściwa praca nóg (leg drive) przy wyciskaniu

Zastosowanie leg drive w trakcie wyciskania na klatkę, jest w pewnym stopniu pomocne do uniesienia większego ciężaru. Tego rodzaju metody najczęściej stosują trójboiści, którzy mają za zadanie wypchać możliwie największą ilość obciążenia. Tym samym uzyskać, jak najlepszy wynik.

W przypadku osoby trenującej rekreacyjnie, bądź skupiającej się jedynie na budowie masy mięśniowej, praca nogami w trakcie tego ćwiczenia nie jest konieczna. Nie możemy też stwierdzić, że jest zbędna, a dlaczego? Ponieważ starając się unieść większy ciężar, zwiększasz intensywność wykonanej pracy, co może przełożyć się przyrosty masy mięśniowej.

Co to jest leg drive i jak z tego korzystać w trakcie wyciskania? Jest to „napęd nóg”, który ma na celu usztywnić oraz zapewnić korzystne ustawienie górnej części ciała dla pracy z dużym ciężarem. Aby z tego skorzystać, w trakcie wypychania obciążenia wbij mocno stopy w podłogę i trzymaj napięte mięśnie nóg. Pamiętaj, aby tyłek wciąż przylegał do ławki. W sytuacji kiedy tyłek traci kontakt z ławką, jest to niezgodne zasadami, co może być dla Ciebie istotne jeśli jesteś wyczynowym trójboistą.

 • Kilka korzyści, które daje tego rodzaju metoda:
  • wzmacnia mostek (wygięcie pozycji)
  • poprawia stabilność ramion
  • „zwiększasz ekspresję siły” co zapewnia „łatwiejsze wyciskanie”
 • O czym należy pamiętać?
  • musisz znaleźć odpowiednie położenie stopy, ustawienie ich zbyt blisko lub zbyt daleko może spowodować, że stracisz sztywność i stabilność sylwetki
  • pamiętaj, aby stopy trzymać płasko (całe powinny przylegać do ziemi)
  • dociskaj nogi do podłoża za pomocą pięt
  • staraj się nie odrywać całkowicie pośladków, postaraj się je lekko unieść ale wciąż dotykać nimi ławeczki
Photo of author
Autor
ADMINISTRATOR STRONY

Jestem autorem strony SportowaFaza.pl Od kilku lat prowadzę aktywny tryb życia, a jakiś czas temu narodziła się chęć stworzenia czegoś i powstała właśnie ta strona.Od tamtej pory poświęcam każdą wolną chwilę, aby krok po kroku osiągać nowe "szczyty" Artykuły, które tutaj znajdziesz bazują na badaniach naukowych i innych wiarygodnych źródłach informacji.Wpadając do mnie na stronę regularnie, możesz dowiedzieć się czegoś co będzie przydatne dla poprawy zdrowia, samopoczucia, wyglądu sylwetki.

Dodaj komentarz